Říjen 2015

We Are Animals

21. října 2015 v 16:06 | May Darrellová
Krátkometrážní a SCI-FI z USA.
Roku 1985 dostali všichni takový strach z viru HIV, že svět přiměl se homosexuály schovat. Mladý medic zrovna připravuje vůdce Pink Panthers na kastraci, když jej svede a donutí ho, aby mu pomohl při útěku.
Krátký film o coming outu a AIDS.

Film doporučuji.

Pokud chcete vědět více: Tady

Soldier's Girl

21. října 2015 v 15:54 | May Darrellová
Drama z USA.
Mladý kadet na vojenské základně se nechá ukecat přáteli a zajdou do gay baru, kde se Barry setkává s mužem, který se pomalu, ale jistě stává ženou. Sice je na začátku v rozpacích, ale Calpernia jej přitahuje a je jí okouzlen, podléhají své lásce. Na základně jde ale všechno špatně, s Barryho si dělají legraci a jeho přítel dokonce provokuje ostatní. Nakonec všechno špatně skončí.

Film rozhodně doporučuji, viděla jsem ho poprvé a brečela jsem u něj, netušila jsem, že to dopadne takhle. Chystám se ho vypálit na DVD a rozhodně se na nněj ještě chci podívat.

Pokud chcete vědět více: Tady

Savage Grace

21. října 2015 v 15:46 | May Darrellová
Drama ze Španělska, USA a Francie.
Příběh na skutečné události, které dokonale ztvárnila Julianne Moore. Vdala se do bohaté rodiny, ale šťastná nikdy nebyla. Manžel ji opustil kvůli mladší dívce, která se seznámila s jejím synem. Navenek dokonalý pár, který chodil na různé večírky, ale doma... byli oba rodiče psychicky labilní. Jejich syn Anthony si po několika letech přiznává, že je gay a otec se jej zřekne a matka Barbara se jej pokouší všemi způsoby léčit. I když už to přesahuje hranici vztahu matky se synem.

Pokud chcete vědět více: Tady

Pěstní právo svobody

21. října 2015 v 15:30 | May Darrellová
Drama ze Západního Rakouska.
Franz, který je známý jako Fox, je nezaměstnaný, ne moc inteligentní a neustále chce sázet. Jednou se mu to povede a on opravdu vyhraje, seznamuje se s partičkou lidí, kteří jsou z lepší společnosti. Jeho přítel Eugen jej však podvede a on přijde o všechny peníze.

Pokud chcete vědět více: Tady

KOndoMEDIE

21. října 2015 v 15:22 | May Darrellová
Komedie z Francie.
Francois Pignon je nudný zaěstnanec ve velké firmě, kde jej však chtějí vyhodit. Jeho soused homosexuál jej odradí od sebevraždy a pomůže mu, aby si ho ve firmě nechali - a to tak, že se musí vydávat za homosexuála. Nakoenc se do něj zamiluje jeho úhlavní nepřítel Gérard Depardieu. A tak se ze suchara stává pomalu, ale jistě zábavný a zajímavý člověk.

Pokud chcete vědět více: Tady

It's in the Water

21. října 2015 v 15:16 | May Darrellová
Komedie a romantika z USA.
Všechno začíná, kdy dobrý přítel Alex a homosexuál, všem na párty namluví, že to, že se někdo stane gayem, je díky vodě. Samozřejmě, že je celé město naruby. Alex se zamiluje do své přítelkyně, se kterou i začne pracovat v nemocnici.

Pokud chcete vědět více: Tady

Il compleanno

21. října 2015 v 15:07 | May Darrellová
Psychologické drama z Itálie.
Tři manželské páry, které so bře znají, tráví léto u přímořské vily. Nenadálý příjezd kamarádova syna Davida, rozprodí v Matteovi pocity, které ještě nikdy nezažil. Náš psycholog se tak ve filmu vyrovnává se svou orientací, ale také se snaží zachránit jeho manželství.

Pokud chcete vědět více: Tady

Any Day Now

21. října 2015 v 15:02 | May Darrellová
Drama z USA.
Rudy Donatello vystupuje jako transvestita v gay baru, kde se seznámí s právníkem. Rudy žije v hrozném bytě, kde vedlejší sousedka má syna s Downovým syndromem Marca. Když ji zatknou, Rudy se tak seznamuje s Marcem a společně se svým přítelem se snaží, aby mu ho soud dal do péče.
Film byl moc pěkný, proto doporučuji. V hlavní roli také hraje Alan Cumming.

Pokud chcete vědět více: Tady

Fear (from feeling)

8. října 2015 v 20:07 | May Darrellová

Fear (from feeling)

Nick Clark/Christopher ManawaPozn. autora: Po dlouhé době jednorázovka a na nový spin off k The Walking Dead, seriál Fear the Walking Dead. Doufám, že si počtete a bude se vám alespoň trošku zamlouvat.
Dlouhé prsty sjížděly po snědém těle mladého, vyděšeného chlapce. Díval se mu přitom do očí, když mu zarýval nehty do masa, zanechával mu na těle krvavé stopy a nijak se za to nestyděl. Hanobil mu tělo a soukromé partie.
Bránil se, kurva - bránil se zuby nehty. Snažil se rukama zachytit ty jeho, dlaněmi tlačil do hrudi, aby jej ze sebe setřásl, ale nic nepomáhalo. Po delším boji, kdy to dlouhovlasého chlapce přestalo bavit, přirazil mu je k rudé podlaze. Christopher si najednou uvědomil, co je kolem něj; co ten puch a špína znamenala. Rudou patlavou tekutinu, která již byla dávno zaschlá, měl na rukou; mezi prsty, za nehty a dokonce cítil, jak se jí bořil. Chtělo se mu zvracet, dávivý reflex dal o sobě vědět a on tak tak v sobě udržel to svinstvo. Snažil se zvednout, alespoň se posadit, ale ten druhý jej přirazil znovu k zemi, až to pod ním šplouchlo. Bylo to tak nechutné, chtělo se mu začít řvát.
Ale nemohl. Proč, kurva, nemohl zakřičet na svého otce, …na matku? Na kohokoliv, kdo by ho mohl slyšet?
V dálce, někde venku za okny, uslyšel řev, který sílil. Zuřivé kymácející se postavy, bušili do skel jejich sotva natřených oken a když pootočil hlavu, aby se tam podíval, druhý využil jeho nepozornost. Myslel si, že mu urve kus masa z hrdla, myslel si, že… vlna strachu, která mu zaplavila tělo, najednou pominula, když zjistil, že mu pouze skousl kůžičku na krku. Ale nijak jemně, sice mu nevyrval kus masa, ale kousl ho pořádně. Když se mu zohnul nad obličejem, viděl mu na rtech stopy krve.
Christopher se snažil zacloumat rukama, měl je volné, ale podivná síla ho stále držela v té nechutné krvi. Zatímco nenasytné ruky druhého mladíka, sjížděly níž a níž. Ještě před chvílí byl oblečený, věděl, že byl oblečený, ale jako kouzlem, tričko zmizelo a on tam ležel s nahou hrudí. Drápance na prsou a rány na duši.
Strach se ho znovu zmocnil, když mu začal rozepínat zip u kalhot; třel mu úd, aby jej vzrušil, aby ho dohnal do samého vrcholu blaha. Ale hlavně, aby zanechal v jeho hlavě zmatek. Byla to chvíle, než se mu tělo vzrušilo, snažil se myslet na tu nechutnou krev, která byla všude, a on zcela nechápal, proč tam byla a co se stalo. Štíhlé, avšak novou změnou v životě, špinavé prsty objaly jeho penis, dráždily ho a dováděly k šílenství. Když poprvé vzdechl, tělo se mu samovolně prohnulo. Reagoval na jeho dotyky, na steny, hlas a upřený pohled.
Strach nejen z toho, co se dělo, ale také z toho, kde byl a co mu druhý mladík dělal, ho uváděl do stavu, kdy nevěděl, co dělat. Chtěl odsud vypadnout, vstát a utíkat pryč. Ale nemohl.
Tělo mu leželo na zemi, nohy měl rozkročené a kalhoty ušpiněné krví, měl je stáhnuté jen pod zadek společně s trenkami, bez trička. Ten nehorázný puch, který byl všude okolo nich, s dalším vzdechnutí a následným nádechem, dostal do sebe ten nehorázný smrad, pach krve a hnijících lidí.
Škubl sebou znovu, když periferním viděním uviděl za rohem mihnout se ušmudlanou postavu. Přibližovala se k němu, pomalu, táhle a kymácivě. Její znetvořený obličej Christophera nutilo se na ní dívat. Až do toho okamžiku, než mu pohled zastínil druhý chlapec.
"Dívej se sem," řekl pomalu, jakoby se soustředil na každé slovo, které ze sebe s obtíží dostal. Až teď si všiml, že nevlastní bratr vypadal hrozně. Tak jako vždycky, ale teď o moc hůře. Splihlé vlasy měl podél bledého obličeje, pootevřená ústa buď vzrušením, nebo chtíčem dalšího heroinu.
Christopher chtěl říct, nebo se spíš zeptat, proč to dělal. Snad si nemyslel, že měl u sebe dávku drog, které by mu poskytl? Věděl přeci, že nebyl závislý.
Tváře měl zrudlé vzrušením, i když to díky snědé tváři nešlo vidět, kroutil se na zemi čím dál víc, když se dostával k vrcholu. Ruka jeho nevlastního bratra se zrychlovala, až ho donutila dosáhnout bouřlivého orgasmu. Christopher konečně zakřičel, nejen ale oním prožitkem, ale i díky jeho otci, který se skláněl za Nickem, nakláněl se nad nimi, sápal se po něm, až zachytil Nickovu hnědou bundu. Poté mu urval kus masa z těla. Zastřený pohled heroinem, vystřídal pohled děsu.


"Nicku!" zařval z plna plic Christopher, tělo se mu vyšvihlo do sedu. Byl zalitý potem, vlasy měl zpocené a oči plné strachu právě z prožitého snu. Jeho srdce ještě teď bušilo nejen vzrušením, ale také adrenalinem. Divoce hledal na podlaze krev, kterou se ještě před sekundou brodil.
"Christophere!" zatřásl jím otec, který měl stejnou pleť jako jeho syn. Tmavé vlasy a oči. Jeho syn stále pokukoval po podlaze a snažil se ujistit, že tam nic nebylo; žádná krev, žádný křik za okny, žádný mrtvý Nick. Když mu ještě vyděšený pohled spočinul za otcem, kde stál opřený o stěnu jeho nevlastní bratr, zčervenal. Srdce se mu rozbušilo rychleji, než by mělo a hrdlo se mu sevřelo. Co se to dělo? Co se to kurva dělo?
"Christophere!" zatřásl jím otec ještě jednou, aby ho donutil, aby se na něj podíval. Až teď si mladý Manawa uvědomil, že seděl na pohovce v obývacím pokoji, otec u něj starostlivě seděl a netušil, co se stalo. Nick stál u stěny a nervózně podupával nohou. Zjevně měl absťák.
"Je mu fajn, podívej se," ozvala se za nimi Nickova sestra, pokynula hlavou na Christophera, a buď si to nalhával, nebo slyšel z jejího hlasu pobavení. Najednou zčervenal ještě více.
Od té doby, co šlo celé L. A. do háje, byl Christopher nucen bydlet se svojí matkou tady, v domě otce a jeho nové rodiny. A pravda byla taková, že jich tu bylo plno; nejen dvě rodiny, ale také úplně cizí lidé, které Travis zachránil. Mohl usnout v některém pokoji, aby měl větší klid a nikdo by jej nerušil, tím pádem by nikdo ani netušil, že se mu zdál ošklivý sen, ale on musel vytuhnout zrovna v obývacím pokoji, kde bylo stále plno lidí.
Už tak se cítil jako vyvrhel, Madison, otcova nová přítelkyně, si tu mohla diktovat přeci jen podmínky, jelikož s ním tvořila pár, zatímco jeho matka a on… Přišel si tu zbytečný, citově zanedbaný a otce posledních pár let skoro vůbec nevídal.
Jaký teď tedy mělo smysl, že tu byli? Otec měl stejně oči jen pro svoji novou rodinu. Dostaly je sem pouze výčitky svědomí.
"Nic mu není, Travisi, jenom zlý sen," zopakovala jeho nevlastní sestra a popošla blíž k pohovce, opřela se o ni rukou a shlížela shora na Christophera.
"Ty já mám pořád," zamumlal Nick, odkolébal se k pohovce a žuchnul vedle druhého chlapce, který nadskočil.
"Ty máš maximálně absťák, ne zlé sny," přelétla s úšklebkem na svého bratra.
Nechtěla tu nic rozebírat, ale stála v místnosti už dost dlouho, aby viděla Christopherovi zlé sny na vlastní oči. Tak škaredé to zase být nemohlo, když se svíjel na pohovce a sténal jako roštěnka na pánvi.
Nick se svezl na pohovku, roztáhl nohy a sklonil pohled dolů, až mu tmavě vlasy spadly přes obličej. Něco zachrchlal, ale jinak byl zticha.
"Půjdu někam, kde je klid," spěšně Manawa vstal a Travis se postavil společně s ním.
"Chtěl jsem si s vámi promluvit, s tebou a matkou. Kde je Liza?"
"Jak to mám vědět? Myslela jsem, že tebe to nezajímá už několik let, tak co najednou ten zájem?" vyjel na něj Christopher. Teď si chtěl hrát na velkou rodinku? Co chtěl udělat, všechny je dát dohromady, nebo co? Musel odsud vypadnout, musel jít někam, kde byl klid a kde nebyl všem na očích. Cítil na sobě pohled Nicka, ale také Alicie.
"Jsme teď všichni spolu, musíme společně vycházet, ať se děje, co se děje. Doba je teď… temná a my musíme držet pohromadě," nereagoval na synovu rozladěnost a snažil se mu vše vysvětlit a alespoň trochu odlehčit tíživou atmosféru.
"To říkáš ty," naštvaně pohodil hlavou, "a teď. Dřív jsi ani pořádně nezavolal," otočil se na patě, nečekal na otcovu odezvu a odešel, cítě za sebou pohledy od všech třech.
Byl tu už několikrát, seděl na šikmé střeše Travisova a Madisoninýho domu a díval se na zničené město. Dříve Los Angeles jen kvetlo, hemžilo se zábavami, rodinami - prostě žilo, ale nyní? Pusté, prázdné domy a ulice. Až na jeden dům támhle v dálce.
Přimhouřil oči, když se snažil zaostřit, opět to světlo, které blikalo. Otec jej neposlouchal, snažil se mu to vysvětlit, ale on měl uši a oči pro jiné věci. Když vše řekl Madison, alespoň ta ho vyslechla.

Otevřel dveře v suterénu, kde byl jeden z několika pokojů a vešel tiše dovnitř. V dálce slyšel naříkat Griseldu, matku Ofelie a manželku Daniela. Jinak tu nikdo nebyl, všichni byli v pokojích nebo bůhví kde a jemu to bylo jedno, chtěl být jenom sám. Ještě před pár dny, byl pouze on a jeho matka a teď? Dům plný lidí a nejen to, živých lidí uvnitř a mrtvých venku.
Lehnul si na rozestlanou postel, nijak se nezakrýval a ani nevyzouval boty. Padl tam tak, jak byl. Otočil se na boku a párkrát se nadechl a vydechnul. Jeho vzdechy byly hlasitější, tíživější, ale přesto dýchal stejně jako předtím.
Usínal, tělo mu upadalo do spánkové letargie, za víčky mu těkaly oči sem a tam a pootevřená ústa dodávala kyslík plicím.
Slyšel za okny dunivé bušení, cosi naráželo do skel. Škrábalo a přejíždělo, až to rvalo uši. Někdo si musel vylámat nehty, pokud to tedy byly nehty. Najednou Christopher všechno uslyšel jako zdálky, hlasy se ztlumily, všechno se ztlumilo.

A v tom tichu to uslyšel, zaskřípání dveří. Hrdlo se mu zničehonic sevřelo a on se nemohl nadechnout. Něčím se dusil, něčím mazlavým, hutným, chuťově po železu. Stále se díval na zem, snažil se přinutit vzhlédnout a vidět, ale nemohl. Jakoby byl paralyzovaný, díval se na boty, které k němu mířily, jemné prohnutí postele způsobilo, že se prohnul společně s matrací.
Ani dříve nepocítil takový chlad v místnosti, až nyní. Zatuchlý smrad a vlhko se vetřelo pod oblečení, a nejen to. Nejprve si myslel, že si to jen nalhával, ale potom mu bylo jasné, že na těle ucítil něčí nehty. Když konečně vzhlédl, postava nad ním, byla rozmazaná. Nemohl rozeznat, o koho se jednalo.
"Christophere," zašeptal kdosi tiše, jakoby tam ani nebyl, jako kdyby to byl duch. Ale on věděl, že byl někdo s ním, mohl ho skoro vidět, měl ho skoro na očích. Mhouřil očima a snažil se zaostřit, snažil se konečně vidět, kdo byl nad ním. Kdo mu brouzdal prsty po těle a kdo ho tu sváděl.
"Chci víc," zašeptala osoba znovu, prsty vyjela až ke krku, kde silně stiskla, Christopher se děsem snažil nadechnout, ale pouze zasípal nedostatkem kyslíku.
Dunivé bušení a kvílení za okny se zvyšovalo, jakoby někdo narážel pěstmi do okenních tabulek, jako kdyby se je někdo snažil vysklít.
Cítil na svém přirození tlak, když se jejich klíny začaly o sebe třít a on nyní konečně mohl vidět, kdo to byl. Co chtěl, napadlo Christophera, více drog, …nebo tohle? Nechal laskat své tělo horkými doteky, užíval si prsty, nohu, která se vetřela do jeho klína a hecovala ho.
"Nicku!" vystřelil do sedu Christopher. Tělo bylo zalité potem, vlasy měl zpocené a cítil, že i triko se na něm lepilo. Když sjel pohledem do svého klína, zaklel.
Děsil se sám sebe, děsil se toho, co se mu poslední dny dělo. Za tohle všechno mohl otec, kdyby tu netrávil čas, kdyby tu nemusel ani teď být, nic by se z toho nestalo. Nemyslel by na svého nevlastního bratra, nemyslel by na něj tak, jak se to nesluší. Připadal si sám sobě odporný, ale hlavně zmatený. A to, že by jeho heterosexuální orientace nebyla tak čistě stoprocentní, mu nešlo ani na mysl, natož, aby mu to šlo přes rty ven.
"Chrisi?" ozval se ode dveří hlas. Když se tam vyděšeně podíval, uviděl Aliciu, zkoumavě si ho prohlížela a jemu bylo jasné, že tu zrovna dvakrát krátce nebyla. Nechtěl vidět její pohledy, nechtěl, kurva, vidět nikoho!
Vstal a chtěl otevřít více dveře, aby mohl kolem ní projít ven, ale ona ho zadržela. "Ví to?"
Christopher se na ni vyděšeně podíval, snažil se přijít na to, co tím proboha myslela, ale když viděl její vážný výraz, bylo mu to jasné.
"Nevím co," odpověděl jí a tvrdě se jí díval do očí, aby jí naznačil, že tu není o čem mluvit. Ale ona byla neoblomná.
"Myslím, že by měl právo to vědět," opřela se o futra a založila si ruce na hrudi v odmítavém gestu.
Christopher v duchu zaklel, nikdy se spolu tak nebavili a teď mu tu bude vykládat, co by měl dělat?
"Není co," odsekl jí.
"Není co?" pozvedla obočí a krátce se zasmála. "Myslím, že je, Chrisi, je to evidentní."
"Nic není…" zvýšil najednou v nepříčetnosti hlas, ale zase se ztlumil, aby je nikdo neslyšel, "evidentní. Nevíš, o čem mluvíš. Nic jsi neviděla."
"Ale no tak," pohodila hlavou, "jsi do něj zabouchnutý."
Christopher zčervenal, nechtěl na sobě dát nic znát, ale když to řekla nahlas, v mysli mu stanuly opět vzpomínky na sny. Přiklonil se k ní a zašeptal: "Tohle je moje věc. Nikomu to neřekneš, zvlášť ne jemu."
"Není na tom nic špatného, teda myslím, že není. Nick myslím není…" nenechal jí domluvit.
"Zmlkni, sakra!" okřikl ji vyděšeně. "Zmlkni! Nic z toho není pravda," cítil srdce až v krku, když jí to říkal. Bušilo mu tak, že to slyšel až v uších. Rychle kolem ní prošel a vytratil se pryč.
Potřeboval koupel, horkou, rychlou koupel (nebo sprchu), při které by očistil všechny vzpomínky, všechny reakce těla a i to ostatní, co se stalo. Bylo mu hrozně, ne, že by se mu chtělo zvracet, nebo mu bylo na omdlení. Pořádně to ani nedokázal slovy popsat. Už delší dobu, kdy párkrát Nicka viděl, odehnával zlé myšlenky, ale nyní, kdy spolu takřka žili pod jednou střechou, bylo všechno těžší. Odmítal si prostě přiznat, že by nebyl heterosexuál.
Vyšel z domu rovnou na terasu, pohled mu v okamžiku padl do bazénu, kde Nick ležel na lehátku. Jednou rukou čeřil nečerstvou chlorovanou vodu, zatímco tou druhou přejížděl ledabyle po své hrudi. Užíval si poslední sluneční paprsky, ale také poslední chvíle klidu a ticha.
Christopher stál na místě, pohled upřený nejprve do bledého obličeje, poté sjel níže. Studoval neopálenou hruď, chloupky, které postupovaly níže, až k trenkám. Manawa polknul tak tvrdě, až mu zabolelo v hrdle. Začaly se mu potit dlaně a čelo. Najednou sebou prudce trhnul, když si uvědomil, že se na něj Nick díval, ale v zápatí se za nimi ozval hlas: "Chrisi, chce tě vidět otec."
Madison nestačila ani mrknout a Christopher utekl pryč a ona tak osaměla se svým synem.

Manawa procházel chodbou, mířil rychle kupředu, hledal svoji matku. Prohledal celý dům, ale nikde ji nemohl najít, …tak kde sakra byla?
Když přišel do obývacího pokoje, přešel rovnou ke svému otci. Travis si něco špital s Madison a nevěnoval ničemu pozornost, jako vždy.
"Kde je matka?" přešel k němu a vyžadoval po něm odpověď.
"Liza?" podíval se Travis okolo sebe, jakoby tam snad měla být. "Tady není?"
"Obchází ostatní domy s ošetřovatelkou a kontroluje zdravotní stav ostatních lidí," řekla za staršího Manawu Madison. Christopher se zamračil, proč zrovna ona musela vědět, kde se nacházela jeho matka?
Nestihl nijak zareagovat, …on, jeho otec, Madison - nikdo. Najednou k nim domů vtrhli ozbrojení vojáci, prohledávali dům, řvali na ně, kde je Nick Clark a Griselda Salazarová. Byl to totální chaos, kdy odstrčili Christophera stranou, Madison nevědomky zranili a nevěnovali pozornost Travisovi, který na ně křičel. Když vláčeli kolem Manawy Nicka, mladík se na něj zhrozen díval. Udělal krok dopředu, dva, tři… Najednou ho zastavil Travis. Objal kolem něj ruce a nepustil ho vpřed, myslel si, že jde zachránit svoji matku, ale netušil, kam mířil jeho syn.
Alicia byla vzteky a strachy bez sebe, pohledem přejížděla z Nicka na Christophera a naopak a poté spočinula na Travisovi. Nechápala, proč ho nenechal jít.
Po několika minutách, kdy vojáci odvlekli Nicka ven z domu a táhli ho směrem k autu, Christopher stál u okna, v ruce žmoulal kus závěsu.
A pak, uviděl i svoji matku. Zhrozen zatajil dech, když se na něj podívala stylem, že všechno bude v pořádku, že ví, co dělá a nenechá, aby se mu cokoliv stalo. Tak proč tedy odjížděla?
Najednou se otočil i mladý Clark, nedíval se na nikoho jiného, než na něj. Byl to krátký pohled, ale účinný. Jejich oči se střetly pouze na krátkou chvíli, kdy se Manawa nedokázal odtrhnout.
Musel je zachránit. Musel!
Svoji matku, Nicka… matku, Nicka.
Nicka.


Unexpected visit

5. října 2015 v 13:00 | May Darrellová

Unexpected visit


Pozn. autora: Tenhle děj mě napadl jednou kdysi, pořádně ani nevím už jak. Nakonec jsem neodolala a zkusila jsem sepsat první díl, doufám, že se bude líbit a rádi si ji přečtete. :)
Christopher and His Kind

4. října 2015 v 14:52 | May Darrellová
Drama z Velké Británie.
Christopher než se stal slavným spisovatelem, odjel ze svého anglického sídla do Německa, do Berlína za zábavou. Potkává zde plno lidí, ale tké lásku, které se snaží pomoct a ilegálně dostat do Anglie.
Moc pěkně zachycený film, kdy zrovna Německem postupují vojáci s hákovými kříži. Avšak i tak mi film stačilo vidět jednou.

Pokud chcete vědět více: Tady

Defying Gravity

4. října 2015 v 14:47 | May Darrellová
Drama z USA.
Griff je studentem na vysoké škole, má utajený vztah se svým dobrým přítelem Petem. Jednou se ošlivě pohádají a Peta přepadne banda chlápků.
Griff si přiznává svoji orientaci a také lásku ke svému příteli.

Pokud chcete vědět více: Tady

Far from Heaven

4. října 2015 v 14:44 | May Darrellová
Film z USA a Francie.
Film se odehrává v 50. létech v Americe, kde společnost pohlíží na černochy a homosxuály odpoudivě a mezi prsty.
Zdánlivě dokonalá rodinka, kdy otec od dvou dětí je homosexuál a matka se nevinně zaplete s černochem.
Film mě stačilo pouze vidět jednou, i když tam hraje Julianne Moore.

Pokud chcete vědět více: Tady

Uitgesproken

4. října 2015 v 14:38 | May Darrellová
Film o mladíkovi, který se najednou dozví, že jeho nejlepší kamarád je gay. Film je krátkometrážní, z Nizozemska.
Dokonce k němu jsou i české titulky, pokud někdo neovládá angličtinu. Jinak film najdete online na youtube.

Pokud chcete vědět více: Tady

Svatba naruby

4. října 2015 v 13:00 | May Darrellová
Komedie z USA.
Nechápu, jak jsem na tento film mohla zapomenout, viděla jsem ho snad stokrát a pořád mě neomrzí.
Všechno se točí okolo Howarda, který učí na škole, má si brát svoji dlouholetou kamarádku a přítelkyni, ale všechno se změní v momentě, co jeho dřívější student v přímém přenosu řekne, že děkuje za svoje úspěchy svému homosexuálnímu učiteli.
Pak se všechno zvrtne a Howard opravdu poznává, že jeho chování není jen tak heterosexuální.
Film doporučuji!

Pokud chcete vědět více: Tady

House of Usher

4. října 2015 v 13:00 | May Darrellová
Horor z USA.
Takže - zaprvé, není to vůbec horor :D a za druhé, když jsem ten film viděla, tak jsem se mu spíš musela smát, ale což.

Film vypráví o Victoru, který přijíždí na panství dávného přítele Rodericka, později se dozvídá hrůzné tajemstvé o domu, který drží naživu prostřednictvím rodiny Usherů.

Pokud chcete vědět více: Tady

Chloe

4. října 2015 v 13:00 | May Darrellová
Mysteriózní drama a thriller z USA, Kanady a Francie.
Catherine a David spolu tvoří dokonalý pár, avšak Catherine má podezření, že ji David podvádí. Najme si prostitutku Chloe, aby dokázala jeho nevěrnost.
Avšak se všechno zvtrne, když Chloe neudělá svoji práci nejenom s Davidem, ale i s Catherine a dokonce i s jejím synem.

Pokud chcete vědět více: Tady

Miss Kicki

4. října 2015 v 13:00 | May Darrellová
Drama ze Švédska a Tchaj-wanu.
Tento film jsem viděla několikrát dříve, dokonce jsem si ho i musela vypálit.

Příběh je o matce Kicki a jejím synu Victorovi, kteří odjíždí na Dálný Východ za hledáním sama sebe, ale také Kickiny lásky, ze které se vyklube ženatý muž (pokud si dobře pamatuju).
Syn se potlouká po městě a narazí na mladíka, se kterým se dost sbližuje.

Pokud chcete vědět více: Tady

The Runaways

4. října 2015 v 13:00 | May Darrellová
Hudební drama a životopisný z USA.
Tento film jsem už viděla před nějakým pátkem, spíše rokem.
Příběh vypráví příběh o dívčí kapele; o Joan a Cherie. Jejich vzestup slávy, propady a vztahy mezi členy skupiny.

Pokud chcete vědět více: Tady