Listopad 2015

Requiem for Valeska

23. listopadu 2015 v 13:00 | May Darrellová

Requiem for Valeska

James Gordon/Jerome Valeska


Pozn. autora: Jednorázovka na fandom Gotham. Kdo tento seriál neviděl, nedoporučuji číct, nebudete vědět, o koho se jedná. Kdo však chce, - Its up to you.
Mimochodem, ten seriál doporučuji.
Přeji příjemné čtení.


Consensus

16. listopadu 2015 v 13:00 | May Darrellová

Consensus

Leonard Hofstadter/Sheldon Cooper


Pozn. autora: Již delší dobu mám namyšlenou tuhle jednorázovku na fandom The Big Bang Theory. Nakonec to není dlouhé, pouhé tři stránky ve wordu.
Snažila jsem se alespoň s části dodržet Sheldnovo chování a jeho Aspergerův syndrom.
Doufám, že jsem dodržela alespoň z části chování jejich postavy, i když to bylo opravdu těžké, ty jejich konverzace vystihnout - no hrůza. :D
Teď přeji příjemné čtení.V jednom bytě po obývacím pokoji, přecházel mladý muž s IQ 187. Jeho myšlenky se rozutekly hned v momentě, kdy už měl svůj cíl nadosah. Nikdy v životě se necítil tak nesoustředěný, a když tu mluvíme o slovíčku nikdy, tak prostě nikdy.
Už něco málo přes měsíc se nemohl zbavit toho hrozného a pro něj tolik nežádoucího pocitu, pro který ani sám neměl slovo. Nevěděl, jak popsat své pocity, ptal se nenápadně svých přátel, ale oni to vždy pochopili jinak, a tak se veskrze nikdy nic nedozvěděl.
Zastavil se naproti dřevěným dveřím, díval se na ně, jakoby viděl svého idola Spocka, se kterým se rozhodně netajil. Udivený výraz, který již tak vypadal komicky, se změnil na opět bloudící a nechápající. Nevyznal se ve svých pocitech.
Kdyby tu tak byl Leonard, aby se jej opět nenápadně pozeptal a tím tak zjistil, čím procházel. Jenže on tu nebyl, odjel společně s Howardem do Severního moře na beznadějnou expedici. Jelikož tam byl Howard, Leonard tenhle výlet mohl brát za předčasně neúspěšný. A Sheldon se nikdy nepletl, pokud by se pletl, věděl by o tom.

"Leonarde, Leonarde, Leonarde," zaťukal Cooper ve dvě v noci na spolubydlícího dveře. Chvíli to trvalo, než se Leonard vyhrabal z postele a mohl tak nevrle otevřít svému milujícímu příteli. Sheldon měl chuť zaťukat ještě jednou třikrát, ale bylo mu jasné, že by jej Leonard snad ignoroval. Proto odhodlával svému pokušení a vyplatilo se mu to. Leonard otevřel pouze v trenýrkách, rozcuchán z postele a nakřivo posazenými brýlemi na nose.
Sheldon jej automaticky přejel pohledem. Nemohl zastavit svůj zrak, když před ním Hofstadter stanul napůl neoblečený, skoro nahý. Na konci své výpravy pouze skousl zuby, zatvářil se kritičtěji než dříve, jakoby mu to v hlavě šrotovalo celou tu dobu a vydal ze sebe: "Hm."
"Sheldone, potřebuješ něco?" odpověděl rozespale Leonard. Po těch letech, co s Cooperem žil, ho nic nepřekvapovalo a to, že jej několikrát do půl roku budil pozdě v noci, si již zvykl.
"Jen tak jsem přemýšlel, Leonarde."
"Nikdy nepřemýšlíš
jen tak," přejel si unaveně po kořenu nosu a zadíval se na svého přítele. Muselo ho asi hodně něco trápit, když mu to nedalo ani spát. Ale co mu dává spát, že?
"Samozřejmě," řekl ihned a na okamžik se zatvářil, jakoby nevěděl, jak vysvětlit to, co chtěl vědět. A to se opravdu často nestávalo, většinou to prostě řekl tak, jak to bylo. Čili po lopatě i s předpokladem, že by ranil něčí city.
"Myslíš si, Leonarde, že kdybys odjel a Penny tu zůstala sama -," přerušil Sheldona Leonard.
"Já ale odjíždím a Penny to nevadí. Sám dobře víš, že mě v tom podpořila."
"A Penny tu zůstala sama a byla by na tom špatně. Což uznej, Leonarde, s její chutí k alkoholu za chvíli dojde v likérce zboží."
Leonard se na Sheldona díval jen několik málo sekund, pozorně, aby se alespoň pokusil pochopit jeho výlev. Pak si povzdechl. "Penny nemá problém s alkoholem, a co tím myslíš, kdyby se cítila špatně?"
Sheldon přešlápl, zvedl ruku a spojil ukazováček s palcem k sobě ve znamení, že chtěl vysvětlovat. "Cítila by se sama, samozřejmě. Odjel bys a ani nechci vědět, co by tu za chvíli dělala. Mimoto, jsou tu věci, se kterými jí nemohu pomoc. Takže teď je jen otázka, zda odjed či nikoliv?"
Leonard se na něj díval výrazem, který jasně dával znamení, jestli to jeho spolubydlící myslel vážně. A že tento výraz používal opravdu často.
"Dobrou, Sheldone," řekl nakonec a nevěnoval pozornost příteli, který se tvářil nanejvýš vítězně, jak dokázal popsat své pocity. Avšak nešťastně a Leonard mu zavřel dveře do své ložnice a nechal ho tam stát samotného.
"Hm," pokrčil rameny Sheldon, "bude se mi stýskat," řekl nakonec, ale jeho tvář byla bez jakékoliv emoce.


"Knock, knock," zaťukal kdosi za dřevěnými dveřmi. Než Sheldon stihl otevřít dveře, ozvalo se ještě potřetí: "Knock - Sheldone!"
Když otevřel dřevěné dveře, které vedly na chodbu a kde stála Penny, která bydlela naproti jejich bytu, sjel pohledem dolů. Jeho pohled zaujala láhev alkoholu.
"Jak jsem říkal, - má problém," utrousil sám k sobě tiše. Penny se pouze na okamžik zarazila, i když to říkal Sheldon tiše, slyšela ho. Přešla jeho poznámku a nadzvedla ruku, v níž dřímala láhev vína. "Přišla jsem tě trochu zabavit."
"Jak jsem Leonardovi říkal," utrousil znovu a měl na mysli to, že nastanou chvíle, kdy se Penny začne stýskat a bude požadovat věci, se kterými jí nemohl pomoci. Penny nakrčila horní ret, přičemž její výraz vypadal opravdu komicky. "Cože? O čem to pořád mluvíš? To je jedno," mávla nad tím rukou, "jsem celé dny sama, když tu Leonard není a musím si dát chvíli pauzu od Bernadette a Amy," sama od sebe se posadila do křesílka, které stálo hned vedle pohovky, Sheldonového oblíbeného místa k sezení. Vlastně toho jediného, kde chtěl z celé místnosti sedět.
"Nemusím ti doufám říkat, že alkoholu neholduju. Takže aby tu nenastala ta trapná chvíle, kdy mi nabídneš, já to nevypiju a ty se budeš celou dobu cítit špatně z toho, že jsi vypila celou láhev sama," posadil se na své místo taktéž a když bylo až moc dlouhou chvíli ticho, podíval se na Penny. Ta si ho přeměřovala se zúženýma očima, pak se až moc sladce usmála a řekla: "Věříš, Sheldone, že by mě to ani nenapadlo, že bys chtěl taky? Možná jsem si měla vzít alespoň dvě láhve a nejenom jednu."
Sheldon se zarazil, jak se snažil pochopit ironickou poznámku. Pak ji ale hodil za hlavu. "Takže se ti stýská, …říkal jsem to Leonardovi, aby neodjížděl. Mimoto tedy, že je tam s Howardem, což jak víme, bude katastrofální. Chudák Leonard."
Penny rozdělala láhev a nalila si do vinné sklenky, nijak nešetřila a sklenka byla skoro plná. Položila láhev na stůl a napila se. Alkohol jí sestoupil hrdlem dolů až do žaludku, načež cítila příjemné teplo.
"Už to nebude dlouho trvat a vrátí se," opět přešla jeho štiplavé poznámky na Howarda. Už snad od samého začátku, co se Sheldon seznámil s Howardem, ho po profesní stránce shazoval a popichoval. A tak už to ani nikomu nepřišlo podivné, až na samého Howarda, který se tvářil vždy kysele a naštvaně. Jak jinak taky.
"Přišlo mi, že od té doby, co Leonard odjel, ses s nikým nevídal. Bavila jsem se s Bernadette a Amy a ty o tobě už týden neslyšely. Když jsem zavolala Rajovi, raději jsem se ho moc dlouho nevyptávala. Ty podivné zvuky, které vydával a do toho štěkot jeho psa. Někdy si říkám, jestli bychom toho psa neměli vzít a někomu darovat. Rajovi nedělá dobrotu."
"Měl jsem práci."
"Hm," otočila se na něj a zadívala se do jeho tváře, "musí ti tady být smutno. Většinou jsi s Leonardem, a když tu teď není…" upila ze své sklenky.
"Jestli tím chceš říct, zda se mi stýská, tak ne," dal si ruce do klína a na okamžik se zadíval do prázdna. "Stýská se mi snad, když mě každé ráno vozil do práce? Chybí mi snad, když se mi snažil vysvětlit, jak poznám ironii? Chybí mi snad, že byl se mnou každou volnou chvíli - i tu, kdy to opravdu nebylo vhodné. Chybí mi snad, když mi chystal čaj tím způsobem, který mám rád, nebo když mi koupil jídlo, které věděl, jak připravit a co v něm mám rád?" když dořekl svůj monolog, podíval se na Penny. Ta seděla stále na křesílku, v dlani svírala sklenku vína a nemohla zakrýt překvapený pohled. Sheldon se zatvářil na okamžik nechápavě. Proč na něj tak koukala?
Penny překvapeně pootevřela ústa, v jejích očích byl znát prvně zmatek, který byl následován údivem. Musela samým šokem odložit skleničku na stůl, jak se jí začala chvět ruka. Sheldon však nerozlišoval její emoce, jediné, čeho si mohl všimnout, bylo to, že byla jasně překvapená, ale to ostatní, čeho by si normální člověk všiml, přehlédl.
"Ty jsi do Leonarda zamilovaný," řekla po dlouhé odmlce, kdy se mezi nimi rozhostilo ticho. Penny se na nic neptala, spíše jenom konstatovala. To, jak se Sheldon choval a jak o Hofstadterovi mluvil, bylo zřejmé. I u člověka, jako byl Sheldon Cooper a který se neuměl vyznávat v citech a popisovat je, bylo zřejmé, že byl opravdu do Leonarda zamilovaný, aniž by si to sám uvědomoval. Nebo si to uvědomil, jenom nevěděl, co to znamenalo.
"Jsi do Leonarda zamilovaný," pronesla znovu, ale už ne v takové úžasu jako předtím. Spíše to říkala již sama sobě, jakoby se to snažila pochopit.
"Jsi do něj zamilovaný."


The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy

15. listopadu 2015 v 13:10 | May Darrellová
Komedie, drama a romantika z USA.
Příběh o skupině přátel, kde každý má svoje živtoní zklamání. Zažívají různá zklamání, štěstí, ale nakonec mají vždy jeden druhého.
V čele všeho stojí mladý fotograf Dennis, který oslavuje své narozeniny a přemítá, kde je jeho životní cíl.

Pokud chcete vědět více: Tady

M. Butterfly

15. listopadu 2015 v 13:04 | May Darrellová
Romantika a drama z USA.
René pracuje na francouzském velvyslanectví v Pekingu, seznamuje se v Číně s mladou operní divou Song, která je představitelka Madame Butterfly ve slavné opeře od Pucciniho. Mezi nimi se vyvine milenecký vztah, kdy však Song trvá na tom, že je stydlivá, a tak René nikdy nevídí její nahé tělo.
Po pár letech se René dozvídá o této ženě celou pravdu a že nic nebylo tak, jak se na první pohled zdálo a že žil pouze v iluzi.

Film doporučuji, je to silný příběh, který se začátku sice byl poněkud nudný, ale poté se rychl rozjel a ani jsem se nenadála a byl konec.

Pokud chcete vědět více: Tady

Oi! Warning

15. listopadu 2015 v 12:58 | May Darrellová
Drama z Německa.
Příběh je o sedmnáctiletéch Janoschovi, kterého jeho dobrý kamarád zvyklá a on tak vstoupí do skupiny Skinheadů. Setkává se však s klukem, kterého uchvátí jeho práce s polykáním ohně a tak se seznamují.
Film mě stačil vidět pouze jednou.

Pokud chcete vědět více: Tady

Pariah

15. listopadu 2015 v 12:55 | May Darrellová
Drama z USA.
Celý příběh se točí okolo šestnáctileté Alike, která je afro-americká lesba. Na jednu stranu chodí s rodiči do kostela, je tatínkovou holčičkou a obléká se do oblečení, které jí kupuje její matka. Jenže na tu druhou se vždy ve škole převléká dá pohodlnějšího a chodí po eL barech.
Její kamarádka Laura je také lesba, všichni to ve škole vědí, ale doma je to prostě tabu.

Pokud chcete vědět více: Tady

The Normal Heart

15. listopadu 2015 v 12:50 | May Darrellová
Drama z USA.
Hvězdně obsazený film, kdy společnost a média přehlíží začátek homosexuální nemoci AIDS. Naproti tomu se skupina gayů bouří a snaží se všemi způsoby zabránit jejímu šíření a snahu o možnost léčení a vynalezení léků.

Film doporučuji, je tam plno známých tváří, jako je Mark Ruffalo, Julia Roberts, Jim Parsons, Alfred Molina nebo Matt Bomer.
Sice je film smutný, ke konci jsem bulela jako želva, ale i přesto doporučuji.

Pokud chcete vědět více: Tady

Un amour a taire

15. listopadu 2015 v 12:43 | May Darrellová
Drama z Francie.
Francie za 2. světové války, kdy mladý homosexuální pár ukrývá dívku ze židovské rodiny. Všechno se začíná kazit tím, kdy sobectví rodiny, zníčí jejich pouto přátelství.

Film doporučuji. Viděla jsem ho jednou, snad ani nechci vidět znova, jak byl smutný. Ale doporučuji.

Pokud chcete vědět více: Tady

Unexpected visit II

9. listopadu 2015 v 13:00 | May Darrellová

Unexpected visit II
Pozn. autora: Po delší době, další část k Nečekané návštěvě. Příběh se námzačíná pomalu rozjíždět a já doufám, že se vám bude líbit. Příjemné čtení.

Nincsen nekem vágyam semmi

8. listopadu 2015 v 15:24 | May Darrellová
Drama z Maďarska.
Bruno je velice pohledný mladý muž, který žije na odlehlém místě se svojí přítelkyní gymnastkou. Přes den si však vydělává jako prostitut, jako její bratr Ringo. Jeho žena však nic netuší.
Vše se změní až v okamžiku, kdy zabijí jejího bratra, který se vloupal do bytu Brunova milence a uspořádal tam párty.
Film mě stačilo vidět pouze jednou, i tak jsem u toho usínala.

Pokud chcete vědět více: Tady

Pensionat Oskar

8. listopadu 2015 v 15:18 | May Darrellová
Drama ze Švédska a Dánska.
Otec od třech dětí Rune, jede s manželkou na dovolenou do penzionu Oscar u moře. Jak to tak bývá, i tady si manželé po pár dní začínají lézt na nervy. Rune potkává mladého správce Petruse, který je záhadný a jeho koníčkem je kouzlení.
Začínají se vídat a Rune tak poznává, že k Petrusi cítí něco více, než jenom přátelství.

Pokud chcete vědět více: Tady

Otra película de amor

8. listopadu 2015 v 15:04 | May Darrellová
Příběh o mladících, kdy Diego touží po svém kamarádovi, kterého zná od dětsví. Sebastian je však hetero, a tak nevnímá, že je jeho kamarád má rád o něco víc, než by se mělo.

Film má nějakých 45 minut, čili není tak dlouhý a viděla jsem jej pouze s anglickými titulky, dá se však snadno rozumnět, není potřeba kdoví jaká angličtina.

Pokud chcete vědět více: Tady

For a Lost Soldier

8. listopadu 2015 v 14:36 | May Darrellová
Romantické drama a romantika z Nizozemska.
Příběh na pravdivé události z dětství slavného baletního choreografa Rudi van Dantziga. Mladý Dantzig byl během války poslán na venkov do malé vesničky v Holandsku. Evropou se táhne vítězná armáda kanadských vojáků a na pár dní se ubytují v hotelu.
Jeden z nich se právě seznamuje s mladým nedospělým chlapcem, je tak popisován nádherný vztah proti tehdejším společenským konvencím.

I když je chlapec velkmi mladý, tak už tehdy ví svoji sexuální orientaci. Film mě fascinoval od samého začátku. Rozhodně tam jsou úžasné herecké výkony a samotný příběh je dechberoucí. Rozhodně tento film nevidím naposledy (plánuji si ho vypálit na DVD) a vám doporučuji shlédnout.

Pokud chcete vědět více: Tady

Boxeři

8. listopadu 2015 v 14:26 | May Darrellová
Sportovní drama a komedie z USA.
Dva dobří přátelé, kteří dostanou druhou šanci, stát se mistrem světa v boxu ve střední váze a k tomu padesát tisíc.
Oba zažili zklamání v boxu, Cesara (Antonio Banderas) porazil zřejmě bisexuál a všichni mají za to, že svoji prohru hrál. Se zmateností dokonce měl zkušenosti s homosexuálními praktikami. Kdežto jeho přítel Vince měl nerozhodně se svým protivníkem.
Jak dopadne jejich boj, kdy boxují proti sobě.

Pokud chcete vědět více: Tady